Le Corset – fűzőcsodák első kézből, Budapestről

Mi történik, ha egy divatkedvelő, fűzőimádó úriember elhatározza, hogy a varrógép elé ül és elkészíti egyedi és saját készítésű imádott ruhadarabjait a hölgyközönségnek?
Csoda!
És mindez Budapesten?
Mesés!

Íme egy újabb ékes példája annak, hogy ha férfi ül a varrógéphez, abból mennyi jó sül ki! Elég csak körbenézni a világban! De hála Istennek már nem kell a világ messzi pontjaira tekintenünk, vagy nyálcsorgatva sóvárognunk a monitor előtt, nézegetve a külföldi fűzőboltok kínálatát, miközben lázasan keresgéljük a centit, hogy lemérjük a derekunkat, a méret megsaccolásához, mert itt van a Le Corset szalon, szebbnél szebb, egyedi készítésű fűzőkkel. És igen, jól érted: FŰZŐKKEL!
Nem ám olyan aluljárós sztájl, hanem igazi, vérbeli, minőségi, valódi fűzők! Van itt sok szép saját tervezésű példány, vannak megrendelésre készültek, de ha neked kell egy speciális darab, vagy ötleted van, ebben is maximális segítségre lelsz!
Amíg meg nincs meg a konkrét elképzelésed, szétnézhetsz az akciók, kedvezmények között is, hiszen az mindig van.
Épülésünkre, egészségünkre, szépségünkre: halljuk a Le Corset fűzőkészítőjét, Papp Jánost!

RP: Mesélj egy kicsit magadról, hogyan kerültél kapcsolatba a divat világával?

PJ: 7 évvel ezelőtt volt egy nagy szerelmem, egy barátnőm, aki odavolt ezekért a fűzőkért. Modellkedéssel is foglalkozott, és teljesen rá volt erre kattanva, állandóan mondogatta, hogy ilyet vegyünk, olyat vegyünk, és folyamatosan nézegette a fűzőket külföldi honlapokon, mert ugye akkoriban itthon még nem lehetett kapni. Ezek ilyen jó 5-6-700 eurós tételek voltak, és mondtam neki, hogy nekem is nagyon tetszik, de csináljuk inkább azt, hogy megcsinálom én, hiszen valamennyire értettem a bőr megmunkálásához-hobbi szinten- és annyira jól sikerültek az első darabok, hogy később a barátnőinek is kellett. Ezután, mivel ugye modellkedéssel is foglalkozott, volt egy fotós, aki felajánlotta, hogy csinál róla egy fotós portfóliót. Majd jött egy másik ismerősöm, aki meg webszerkesztő és mondta, hogy ez annyira jó, hogy erre csinálni kell egy weblapot, és így szépen lassan magától fölfutott az egész dolog. Később egyre több helyre hívtak meg bemutatót tartani és egyre több megrendelés is volt és mivel piaci rés volt itthon, gondoltam kicsit belegyűrűzök ebbe a világba is.
Ez abszolut egy tervezési munka, hiszen a fűző egy funkcionális ruhadarab, mivel formálja a testet. A kemény vászon miatt bármilyen alakot el lehet vele érni és ezt rákényszeríteni az emberi testre viszont itt kell megtalálni az összhangot, hogy az még hordható, kényelmes legyen, de azért alakítson, formáljon is.

RP: Fő szempont, hogy kényelmes legyen az adott ruhadarab, viszont ha visszatekintünk a fűző történelmében, ez nem kifejezetten volt elmondható az akkori fűzőkről…

PJ: Most is vannak olyan darabok és olyan megrendelőim, akik kifejezetten a darázsderekat szeretnék elérni és 20centit behúzunk a derekából. Ez az a szituáció, mikor már lejön az ujjamról a bőr, mire meghúzom, de még mindig húzni kell…

RP: Egyedül, otthon is egyszerűen felvehetők ezek a ruhadarabok, vagy inkább segítséggel?

PJ: Van, amit segítséggel, de igazából van olyan technika, amivel egyedül is föl tudja venni az ember, pl. beakasztja valahova a fűzőt, egy ajtókilincsbe mondjuk és akkor lépésenként előre haladva fűzi be magát.

,

RP: Szerinted mitől érzi szexinek magát egy nő fűzőben?

PJ: Amit a legtöbben szeretnek a fűzőben, és amiért megveszik az, hogy tartást ad, lenyomja a hasat, derekat csinál és úgy érzi, hogy valami körbefogja, és ezáltal ad egy bizonyos biztonságérzetet és a magabiztosság érzését. Érzi, hogy van rajta valami, ami kihangsúlyozza a teste előnyös vonásait.

,

RP: Érdekes megemlíteni, hogy a fűző használata, viselése bizony annak idején, az 1800as években is de napjainkban is kedvelt a férfiak körében is! Jórészt talán egy-egy szubkultúrához kapcsolódóan. Mi a véleményed erről?

PJ: Hát, ez mindenkinek szíve joga, de egyébként nekem is vannak férfi vásárlóim. Előfordul, hogy crossdresserként, vagy transzvesztitaként vagy egyéb fétisirányzat miatt hordják a fűzőt, de van olyan is, aki egyszerűen csak öltöny alá hasszorítóként hordja, mint egy alakformálás céljából.

RP: Ha már így kitértünk a férfiakra, és a fétish világára, tudjuk, hogy férfi és nő egyaránt viselheti a fűzőt-van, ahol mondhatjuk kötelező elemnek- tehát az androgünitás is szempont. Szerinted mennyiben ad androgün megjelenést a fűző, ha csupán maga a test formálására gondolunk?

PJ: Az androgünitás mindenképpen jellemző a fétish világára és nagyon sok megrendelésem van a bőr, lakk, pvc vagy egyéb fényes, fetisiszta anyagok irányába, és van, ahol ez keveredik a króm csattokkal, szegecsekkel, nyakörvekkel, vagy nyakfűzővel akár. Viszonylag nagy kereslet van ezekre. Én ezt próbálom meg egy nívósabb, esztétikusabb módon elkészíteni, hogy az ne olyan legyen, mint amiket a szex shopokban kap az ember, és ne a gagyi kínai, műszálas valamicsoda legyen, hanem tényleg egy minőségi, igényes, valódi bőr ruhadarab.

,

RP: Akkor mondhatjuk, hogy egy jól megválasztott fűző egy életen át szolgálja az embert?

PJ:
Abszolut! 7 éve készítek fűzőket, de eddig soha nem volt még olyan alkalom, hogy visszahoztak volna fűzőt azért, mert mondjuk pl. az anyag szétnyílt, vagy kijött volna a merevítő, vagy bármi más miatt.
Fő szempont tehát a minőség.

RP: Mennyire nehéz, vagy mennyire könnyű beszerezni az alapanyagokat a fűzőkészítéshez?

PJ: Nem könnyű beszerezni őket, nagyon sok alapanyagot itthon nem is lehet beszerezni, hanem angliából, vagy amerikából kell rendelni, ezek pl. a kapcsok, cipzárak, jó minőségű szegecs kiegészítők. Ilyesmit itthon nemigazán kap az ember. Bőrök szempontjából ugyanez a helyzet, általában import bőrökből dolgozom, habár időnként itthon is lehet kapni egy-egy érdekes darabot, amiből érdemes dolgozni.

RP: Említettük már, hogy napjainkban is sok helyen alkalmazzák a fűzőt, alapvető kellékként, pl. a burlesque, a kabaré vagy színház világában is, ahol sok esetben elhagyhatatlan elem. Kerestek már ilyesmivel Téged, mint készítőt?

PJ: Igen, volt már több felkérésem filmekhez, film jelenetekhez, színházi jelenethez is, illetve különböző bemutatókra, pl. a Nemzeti Múzeumba, ahol volt egy 18.-19. századi ruházati bemutató és erre készítettem fűzőket és volt már több film is, amiben az én alkotásaim is láthatók.

RP: Melyik filmekhez?

PJ: Még nem került bemutatásra, mert még tart a forgatása, annyit elárulhatok, hogy a Koltai rendezte. 🙂

RP: Van-e kedvenc divat és/vagy fűzőkorszakod?

PJ: Változó. De nagyon szeretem a fétish világát, a lakk és bőr dolgokat, illetve van amikor meg kifejezetten a klasszikus, viktoriánus formák fognak meg, tehát nálam a kedvenc-dolog, abszolut hangulatfüggő.

RP: Mostanság amúgyis egyre jobban visszaköszön a viktoriánus korszak a divatban!

PJ: Igen igen, a zsabós blúzokon, meg a nagy mandzsetták….abroncsos szoknyával nem fogunk találkozni….

RP: Hát, még az is eljöhet, ki tudja!

RP: Miből épülnek fel a fűzőid?

PJ:
Több rétegből épülnek föl, 3 vagy 4 rétegből áll tulajdonképpen. Van egy nagyon erős vászon közbélés, ami adja az egésznek a tartását, van egy 100% pamut test felöli bélés, van egy merevítőház rádolgozva, ennek a kettőnek az összevarrt vázára, és kívülről jön rá maga a külső anyag, ami meg bármilyen anyag lehet, ami kellően erős ahhoz, hogy felsőruházatként hordani lehessen, de magát a tartást a vászon adja meg, ami abszolut nem nyúlik és teljesen alaktartó.


RP:
Mikor éppen nem megrendelésre dolgozol, hanem egy saját ötletet szeretnél megvalósítani, általában honnan inspirálódsz?

PJ: Van, hogy egy filmjelenet, vagy hogy egy kép, egy anyag inspirál, de leggyakrabban az anyag, ha látok egy textúrát, egy mintát, ami megfog, akkor abból én már látom, hogy az milyen fazonra és hogyan fogom elkészíteni.

RP: Honlapodon is olvashatjuk, hogy fűzőidet gyakorlatilag teljesen egyedileg, komolyabb gépi beavatkozás nélkül készíted. Miért fontos számodra, hogy egyedi dolgokat alkoss?

PJ:
Mivel mindegyik egyedi darab, mindegyik méretre készül, egyedileg a megrendelő személyére szabva, leegyeztetve a legutolsó kis cm-ig, hogy az tökéletesen passzoljon, az igényeknek megfeleljen és mindez egyedileg kiválasztott anyagból készül, tehát nincs két egyforma darab.
A kereslet miatt is szempont nálam az egyedi készítés, hiszen az emberek egy ilyen ruhadarabnál, főleg ha ennyit áldoznak rá-hiszen nem olcsó, de nem olcsó az alapanyag sem, nagyon sok munkaóra van benne és van egy technológiai nohoau is benne- elvárják, hogy az tökéletesen passzoljon rájuk és ez egy olyan, úgymond plusz szolgáltatás a részemről, ami a filozófiám része: igenis, ha egy nő vesz egy fűzőt, akkor abban komfortosan érezze magát és elérje azt a hatást, amit szeretne.

RP: Átlagosan, mennyi idő elkészíteni egy fűzőt?

PJ:
Ez nagyon változó, hiszen nagyon sokféle fűző van, és az sem mindegy, hogy 10 vagy 20 cikkelyből áll össze, a speciálisabb anyagok, vagy a csipke meg mind kitolják a munkaórák számát, de átlagosan kb. 15-25 munkaóra van vele.

RP: Filozófiádhoz hozzátartozik, hogy ne csak egy adott alkalomra, hanem hétköznapra is viselhető darabokat is készíts. Miért tartod fontosnak, hogy napjainkba is visszahozzuk a fűzőt, a fűződivatot?

PJ: Nagyon sok olyan vásárlóm van, aki ezt nap mint nap hordja alsóruházatként, vagy felsőruházat kiegészítéseként – itt most a derék fűzőkre vagy mell alatti fűzőkre gondolok – hiszen ezek tipikusan minden napra hordható darabok. Komfortosabban érzik magukat attól, hogy egyenes a hátuk, meg van támasztva, le van szorítva a hasuk, van aki pont emiatt szereti és ezért is hordja a mindennapokban.

RP: Melyik a gyakoribb: akinek a mindennapokra kell, vagy akinek egy bizonyos alkalomra?

PJ: Az alkalmi a gyakoribb, mikor tipikusan egy estére rendelnek egy fűzőt, ami aztán a szekrény mélyén pihen. Sajnos sok fűző erre a sorsra jut.

RP: Te, mint férfi, mit gondolsz, amikor meglátsz egy csinos nőt, fűzőben?

PJ: Hát, én mostmár leginkább ezt szakmai szemmel nézem —nevet— hogy honnan van a fűző, milyen a fűző, milyen anyagból van….de egyébként mindenképpen megfog a forma, amit kihoz a fűző a nőből, ahogyan formálja a női testet illetve, hogy mi sugárzik a nőből, hogy szereti-e hordani, élvezi-e hogy rajta van.
De ez egyébként minden egyéb ruhadarabnál fontos, mert kiül az arcra, a mozgásra, ha jól érzi magát a bőrében, és viseli a ruhát, vagy pedig a ruha csak úgy rajta van. Egy fűzőt meg azért kell tudni hordani, fontos, hogy ne legyen darabos, robotikus benne a mozgása, de pl. ugyanez van egy magassarkúval is.

RP: Mennyire áll közel hozzád a pin-up stílus/pin-up kultúra?

PJ: Szeretem a stílust, megfog a rockabillys kultúra is. A pin-up képek pedig nagyon esztétikusak, tetszenek, de pl. ami a paintbrushból alakult, az autóra festett lányok, azt is szépnek találom és nagyon tetszenek. Ha lenne olyan kocsim én is biztosan festetnék rá ilyet.

RP: Van-e kedvenc pin-up girl-öd?

PJ: Dita Von Teese, és ő ráadásul fűzőfanatikus is, ő nagyon megfog, ő nagyon extrém darabokat visel és hát remélem egyszer készíthetek neki én is egy fűzőt.

RP: És mit gondolsz Dita extrém fűzőiről?

PJ: Próbálok én is hasonlókat is készíteni, tetszik a túldíszített, csillogó, vagy speciális bőrből készült, speciális formavilág is, mint pl. egy extrém haute couture darab. Nagyon szeretem a teljesen elvont, extrém darabokat, ezért ilyeneket is készítek.

RP: Saját munkáid közül Neked van-e kedvenced, vagy ami valamiért közel áll a szívedhez?

PJ: Olyan kiemelkedően kedvenc nincs, mert mindegyiket szeretem, van amelyiket jobban, van amelyiket kevésbé, de vannak olyan formák, mint pl. ez a lila, ami annyira egyedi, annyira más formavilág, mint a többi hogy ez meg pont emiatt tetszik.

RP: Nagyon pozitív és egyben érdekes is, hogy férfiként alkotsz ilyen álomfűzőket, nőknek. Annak idején, mikor ezt elkezdted, mit szóltak az ismerősök, a család, hogyan reagáltak?

PJ:
Viccelődtek vele az ismerősök, meg a barátok, mert eleinte furcsállották is, de valójában annyira magától jött ez az egész és annyira gyorsan kibontakozott, hogy mindenki fokozatosan hozzászokott. Tetszett az ötlet mindenkinek, nem akadtak fenn rajta, sokkal inkább azt mondták, hogy nagyon jó!

RP: Több alkalommal megmutattad már alkotásaidat nyilvánosan is, pl. a Fashion Week-en. Van-e tervben valamilyen bemutató a közeljövőben?

PJ: Most volt csütörtökön egy, a divatvilágnak szóló, zártkörű rendezvény, ahol egy kiskollekcióval szerepeltem nyilvánosan. Tervezek majd egy teljesen saját szervezésű bemutatót is a közeljövőben valamikor, de ez egyelőre még csak terv szinten van.

RP: Mennyire teszi ki a mindennapjaidat a fűzőkkel való foglalatoskodás, a fűzőkészítés?

PJ: Ez is elég változó, a megrendelésektől függ, vagy hogy készülök-e valamilyen bemutatóra kollekcióval, de átlagban az időmnek körülbelül az egyharmadát teszi ki.

RP:
Fűzőidet elnézve láthatjuk, hogy nagyon sokfélék, sokmindenből merítesz. Ennek ellenére, van-e egy olyan fő vonulat, fő cél, ami, úgy gondolod, mindegyiknél megjelenik, vagy amit fő vonulatként emelnél ki?

PJ: A fűzőt, mint funkcionális ruhadarabként kezelem, ez a fő vonulat. Az, hogy ez karcsúsít, darázsderekat csinál, tartást ad, ez a lényege az egésznek. Kihangsúlyozza a dekoltázst, kihangsúlyozza a csípőt. Számomra az anyag, a színvilág abszolut másodlagos, ami viszont számít, az a stílus, hogy mihez passzítjuk.
Amitől nagyon jó, hogy bármihez tudjuk illeszteni, egy szmokingtól elkezdve akár egy tüllszoknyáig, a feladat az, hogy meg kell találni hozzá a megfelelő anyagot és fazont.


RP:
Modelljeidet elnézve látjuk, hogy ők is nagyon sokfélék. Te mi alapján választod ki a modelleket: inkább a hétköznapi, sokféle lányokból válogatsz, vagy szívesebben dolgozol képzett modellekkel?

PJ: Figyelek arra, hogy ne mindig az a tipikus, csontsovány, törékeny alkatú modell legyen, mert nem ez a fűzők tipikus célközönsége. Ettől függetlenül vannak törékenyebb testalkatú modelljeim is, mert néha muszály kompromisszumot kötni, és olyan képeket is csinálni, ami a mai divatirányzatnak megfelel. Ha csak rajtam múlna, akkor én dolgoznék akár molett modellel is, vagy nőiesebb formákkal megáldott hölgyekkel is.

RP: Ez viszont egy nagyon pozitív, jó dolog, hiszen ezzel nyitsz azok felé is, akik nőiesebb idomokkal vannak megáldva, netán van rajtuk pár kiló fölösleg. Ez fontos, hiszen ezzel önbizalmat önthetsz azokba is, akiknek pont emiatt nincsen. Vannak-e nőiesebb, vagy molett megrendelőid?

PJ:
A megrendelőim nagyon sokfélék, voltak voltak kifejezetten testes alkatú hölgyek is, vagy molettebbek, de a nádszál kategóriából is.

RP: Számodra, mint férfinak, melyik alkat az ideális? A nádszálvékonyka, vagy inkább a nőiesebb, formásabb nő?

PJ: Azt szeretem, ha van egy kis forma a nőben, tehát ha van egy nőies csípője, szép formás melle és lehet rá varázsolni egy karcsú derekat egy fűzővel.

RP:
Fotózáson vagy divatbemutatón profi modellekkel, vagy inkább hétköznapi lányokkal szeretsz dolgozni?

PJ:
Mindkét csoporttal dolgozom. A modell azért jó, mert van rutinja a fényképezőgép előtt, tehát nem kell állandóan instruálni, hogyan pózoljon, vagy bírja még egy 5 percig kitartani az adott pózt. Ezzel szemben egy hétköznapi lány, hiába nagyon szép és esztétikus, nagyon nagy szenvedés, mert nincs benne rutinja, nem tudja hogyan kell tartania magát, hogy az jól nézzen ki a fotókon és mindezt ott elmagyarázni meg megmutatni neki, jelentősen megnöveli a fotózás idejét és a képek minőségében is látszik. Ennek ellenére szívesen dolgozok nem modell lányokkal is.

RP: Mik a jövőbeni terveid?

PJ: Nagyon szeretnék bőrrel foglalkozni, el is indítottam egy új vonalat, ez pedig a farmerszabású bőrnadrágok készítése, ami abszolut az aktuális divatra épít, puha bikabőrből, nőknek, férfiaknak egyaránt és emellett a bőrruhák, felsők készítése nappabőrből.



Nagyon szépen köszönjük az intejút, sok hasznos és érdekes infót osztottál meg velünk! 🙂
Lányok! Mindenkit csak bátorítani tudunk, hogy hordjátok a fűzőt, akár hétköznap is, vagy buliba, ha még nem próbáltátok, de szeretnétek, itt az ideje, ehhez pedig van egy remek ajánlatunk: nézzetek be a Le Corset-be, mert nagyon érdemes!

On-line nézelődéshez ezt ajánljuk: LeCorset
Off-line nézelődéshez pedig telefonáljatok a Kapcsolat menüponton szereplő számra:LeCorset kapcsolat

Sok érdekességet, fűző történelmet, sok szép fotót és viselési tanácsokat szintén a LeCorset oldalon olvashattok/láthattok!

Fotók:
LeCorset
LeCorset Facebook oldal
Rodian

Ghoulina Von Royal



A szerzőről

Ghoulina
A Royal Pin-up Team alapító tagja, a Royal Pin-ups Online Magazin szerkesztője. Ízig-vérig nő, egy valódi vérbeli pin-up, aki minden aspektusát ismeri e témának. Saját bevallása szerint "nem szoktam bikiniben hegeszteni", ám már láttuk Őt harisnyatartóban, fegyverrel kezében védeni a hazát. :D

Comments

Facebook Comments

Be kell jelentkezned ahhoz, hogy hozzászólhass.