Lady Mechanika – a steampunk pin-up

Érdemes kicsit bővebben is említést tenni a pin-up kultúra többféle ágáról, amire elsőre nem biztos, hogy azt mondanád, ez pin-up, ám ha egy kicsit is jártas vagy a pin-up kultúrában, az ismertetőjegyeiben-keresttílustól függetlenül- akkor bizony rájössz, hogy a következőkben tárgyalt hölgyek is bizony kőkeményen pin-upok!

Mi a keretstílus?

Az az underground, vagy szubkultúra, úgynevezett “stílus”, amely maga a vonzó, szép nő motívumához van körítve. Egy régebbi cikkben részletesebben szóltam már erről, itt megnézhetitek emlékeztetőül:
Alternatív pin-up stílusok és öltözködés
ám a témánál maradva, következzék tehát első ilyen kiemelésként a steampunk pin-up.

Az eredetéről most nem beszélek történelmi részletességgel, de azt leszögezhetjük, a pinup történelemből merítve, hogy a pinup kultúra bizony az 1800as évekig visszanyúlik és a Gibson Girl egy nagyon karakteres és meghatározó pontja volt, egyben egy – akkori szemmel – nem éppen szolíd átvezetés a jelen pin-up kultúrájába, illetve ahhoz, amit ma pin-upnak nevezünk. (Itt visszaolvashatsz a Gibson Girl-ről írt pinup történelmi részhez: A Gibson Girl )

Biztosan felmerül benned a kérdés: mi köze a steampunk-és viktoriánus kultúrának a pin-uphoz?
Hogy a viktoriánus kultúrához mi köze, az nem kérdés, de ha mégis, javaslom olvass vissza a pinup történelem rovatunkban. 🙂

A pin-up és a steampunk sokkal jobban összekapcsolódik, mint gondolnád! Rengeteg pinup vagy pinup rajongó ismerősöm van, és majd mindegyikük kedveli a steampunkot is, sőt, van aki ötvözi is a két dolgot. Vagy -újfent említve-elég csak a történelemben visszatekinteni a nő aspektusára. Tehát nem érdemes azt állítani, hogy ez a két dolog összeférhetetlen. Sok ruha- és kiegészítőbolt is együtt használja őket!!

Mint minden szubkultúrának, a steampunknak is megvannak a maga ideáljai, nőideáljai. Hogy egy nőt hogyan ábrázoljon jól, esztétikusan, vonzó módon, az általában adja magát – olyan módon, hogy a lehetőségek tárháza bizony véges, csak a körítés más. A körítés itt pediglen az 1800-as éveket idéző ruha – (de nem kifejezetten 1800as éveki, mert az nem steampunk, az csupán csak egy korhű darab lenne), modern és formabontó megoldásokkal, új- és régies hatású anyagok kombinációjával, vagy bármivel, ami tetszik, mindehhez pedig hozzájön a “technika”. A fantasztikus fegyverek, fém ruhakiegészítők, esetekben a kiborg vagy netán robot- lét.
Szóvall látunk mondjuk egy 1800as évek felturbózott, régiesen modernizált módon felöltöztetett, nagyon csinos, nőies, szexi hölgyeményt, adjunk hozzá egy szép, kecses és kifejező mozdulatot, esetleg tegyünk a feneke alá egy csinos régi mozdonyt, természetesen a kivillanó formás testrészek elmaradhatatlanok: és ím, a steampunk pin-up. 🙂


Joe Benitez képregénykönyvét veszem alapul most a képes bemutatáshoz, mert engem lenyűgözött. Gyönyörű rajzok, ötletes ruhák, karakter és sztori, és pinup!

A történet nagy vonalakban: A hölgy, Lady Mechanika mint egy sorozatgyilkos tombolásának túlélője, lép a történetbe, a helyszín Anglia. Egy elhagyott laboratóriumban találnak rá a lányra, akinek végtagjait amputálták és mechanikus összetevőkkel kiegészítve “helyezték vissza” (ennél mi steampunkabb??). Emlékek nélkül keresi helyét a világban, új életet épít és felcsap magánnyomozónak és érdekesebbnél érdekesebb “kalandokba” keveredik , ,

Ha tetszik, érdemes beszerezni a képregényt, ám addigis íme a weboldal, ahol utána lehet nézni:
Joe Benitez weboldala

És még: Lady Mechanika a Facebookon

Még több steampunk pin-up:

Ghoulina Von Royal



A szerzőről

Ghoulina
A Royal Pin-up Team alapító tagja, a Royal Pin-ups Online Magazin szerkesztője. Ízig-vérig nő, egy valódi vérbeli pin-up, aki minden aspektusát ismeri e témának. Saját bevallása szerint "nem szoktam bikiniben hegeszteni", ám már láttuk Őt harisnyatartóban, fegyverrel kezében védeni a hazát. :D

Comments

Facebook Comments

Be kell jelentkezned ahhoz, hogy hozzászólhass.