Mi a különbség a valódi és a hamis fűző között – amit mindenkinek tudni kell!

Rendkívül érdekes és hasznos cikkre bukkantunk a minap, kedves ismerősünk blogján, a The Lingerie Addict-on.
Sokan nem tudják mik a különbségek a valódi, fémmerevítős és a sima, halcsontos divatfűzők között. Többek között rendelésnél is komoly problémákat okozhat, ha te vársz egy szépséges valódi fűzőcsodát ( mert a termékfotók bizony elég jók, és sokszor megtévesztők ), és érkezik egy ringy-rongy akármi. Nulla tartás, halcsont kijár…..
Reméljük nektek is hasznos információkkal szolgálhatunk ezzel a bejegyzéssel. 🙂

A fűzőválasztásnál felcsillanhat a szemed, ha viszonylag olcsón, vagy baráti árban látsz egy-egy darabot, viszont elsőként azt javaslom, gondold át, mire is kell neked a fűző, mit vársz el tőle.
Ha egy olyan ruhadarabot szeretnél, ami kinézetre olyan, mint egy fűző, nyugodtan megveheted az olcsóbb darabokat is. De ha te valódi fűzőt szeretnél, egy gyönyörű szép műalkotást, amely totálisan átformálja az alakodat úgy, ahogyan te magadat látni szeretnéd, és egy életen át szeretnéd majd használni és viselni, jól meg kell nézni, hol vásárolsz.

Az első képen egy Lulu and Lush teljes fűző látható fekete szaténból – nagyon klasszikus, nagyon sikkes, és általában 2-4 centitis vékonyíthatsz vele a derekadon. Limitált szériákban is elérhető, illetve más színekben, mintákban és brokátban is.

A második képen egy Miss Katie-féle Lulu and Lush fűzőt látsz, a londoni, egyedi fűzőkészítő hölgy varrógépe alól. Két tónusú burgundi taft anyagot használt (sötét, majdnem fekete csillogású), krém és burgundi berakásokkal.

Viszont mindkét képet Morgana készítette és mint modell is őt láthatjuk, és ez itt a probléma. Ő napjaink egyik legjobb modellje/fotósa és ez azt jelenti, hogy az emberek bizony nem tudnak ellenállni se neki, se a terméknek ráadásul sokan lopják is a képeit, felhasználva saját termékeikhez. Többek között ez lehet az oka a felkiáltásnak, hogy : “Ó, a francba, ez meg mi?! A képen sokkal jobban nézett ki…”


Tehát, mit is kaphatsz a pénzedért?

Fotók alapján nem lesz egyszerű bemutatni, de megteszek minden tőlem telhetőt! A továbbiakban, számomra egyszerűbb, ha a valódi fűzőket “Igazi fűző”-nek, a halcsontosat pedig “Hamis fűző”-nek hívom – a könnyebb megértés miatt.

Az első nyilvánvaló különbség az igazi fűző és a hamis fűző között A SÚLYA.
Az igazi fűzőnek biztos, hogy van egy súlya! Ez azért van, mert fémből készülnek a merevítők, aminek ugye súlya van:
– vannak lapos merevítői a formatartás és stabilitás miatt
– a ringlik is fémből vannak
– és tartalmaz spirális fémeket, amivel kialakítod azt a bizonyos formás, karcsú derekat, satöbbi

Az igazi fűzőknél a külső és belső anyag borítás kényelmes, finom tapintású – pláne ha márkasznob vagy és alapból olyan márkákat választasz, amik luxus minőségűek.

A hamis fűzők kinézetre, formára majdhogynem teljesen ugyanúgy néznek ki, mint az igazi fűzők, de VISELNI TELJESEN MÁS ÉRZÉS.
Próbálj fel egy olyan fűzőt, ami műanyag halcsontokkal készült.
Ha elkezdesz mozogni benne, érezni fogod, hogy valahogy nem úgy mozog veled az anyag, ahogyan kéne, mintha feszülne. És mivel feszül, bizony el is fog szakadni. Leginkább a halcsontok szoktak kijönni, de ha nem vigyázol, durvább szakadások is lehetnek.
Az igazi fűzőknél ezért is van, hogy a fémlemezek és merevítések nagyon vékonyak elől és hátul is, annyira, hogy akár tekerhetők is, de alapvetően nem fogod érezni benne a fémeket (csak majd ha felveszed /a szerk./)
Az olcsó, műanyag merevítők nyilván nem ugyanúgy szuperálnak, mint a fém. Hamar elvesztik a formájukat, ezért is van, hogy ha egyszer felveszed, leülsz benne, eldeformálódik és sajnos úgy is marad.
Az igazi fűzőben viszont mozoghatsz bárhogyan, mindig megtartja a formáját, idomul hozzád.

A bal oldali képen egy hamis fűzőt látunk. Halcsontos, tisztességes bevarrások nélkül.
Jobb oldalon pedig egy igazi fűzőt, fém merevítéssel és a majd lentebb tárgyalandó vonal vezetéssel.

Tudtad?: az igazi fűzőknél jobb helyeken egyéb biztonsági szempontokat is is komoly figyelemmel kísérnek, mint például az anyag éghetősége, felmelegedése. A viselő testi épsége érdekében fontos ugyebár, hogy 50 fokban is komfortos legyen, már amennyire lehet (és ha van olyan, aki 50 fokban fűzőt vesz, emelem kalapom…:D) és ha bármi baj történik, lehetőleg ne olvadjon és ne égjen rá a bőrére a ruhadarab. /a szerk./

Nézzük a különbséget most kicsit másként, az anyagok színe, minősége között, látványra. Ugyanarról a fűzőről van szó, csak éppen az egyik eredeti, a másik replika.

A bal oldali képen az eredeti taft anyagú, fém merevítős példány látható. Figyeld meg az anyag színés, a díszítések milyenségét, látszik, hogy egy szép kidolgozás.
A jobb oldali képen ennek a másolata látható, ki tudja milyen anyagból, talán sima szatén, halcsontokkal. Ég és föld a különbség.

Nem tudom szavakkal kifejezni, mennyire gyűlölöm ezeket az olcsó anyagokat. Már a textilek összetétele is rossz.
Az igazi fűzőkön látszik és sok esetben ki van emelve a “VONAL VEZETÉS”, ami számos fontos funkcióval bír:

– megakadályozza, hogy az izzadtság ráfolyjon az anyagra
– kényelmesebbé teszi a viselést
– növeli a ruhadarab élettartamát
– adja a formát

A hamis fűzőkön nincs meg ez a vonal vezetés. Ha nyáron, forróságban veszed fel egy rendezvényre, hamarosan átüt rajta az izzadtság és nem nyújtasz valami vonzó látványt benne, a merevítéseknél meg egyenesen borzalmas. Leginkább egy műbőr szófához tudnám hasonlítani a dolgot. De hisz’ senki nem akar egy műbőr szófát. Az nem szexi.

A felső képen látható az eredeti verzió, figyeld meg az anyag lágyságát, a kidolgozásokat és a formát!
Az alsó képen az eredeti másolata, ahol ráerősítettek a vonalvezetésre. Még nem is nézne ki rosszul, de ha élőben látnád, mást mondanál. 🙂


A SZALAGOS, FŰZHETŐ RÉSZ között is jelentős különbségek vannak.

Az igazi fűzőkön általában nagyon jó minőségű, erős selyemszalagot, vastagabb fűzőt (olyasmi, mint pl egy cipőfűző), vagy egészen vékony, erős, sűrű sodrású fűzőt használnak, ami nagyon fontos a stabilitás és formatartás miatt. Szóval egy igazi fűzőbe nem tudsz csak úgy fentről belebújni.
A hamis fűzőkön általában átlagos vagy rosszabb minőségű selyemszalagokat használnak, ami abban a formájában nem éppen alkalmas erre a feladatra. Nagyon meg kell húzni, nagyon megcsomózni, hogy a helyén maradjon, és – ha van ilyen fűződ – isteni szerencséd van, ha még nem szakította ki az egész hátsó részét úgy kompletten, egy rossz mozdulatnál.

A bal oldali képen egy hamis fűző látható, érdemes megfigyelni a fűző rész milyenségét.
A jobb oldalon az eredeti verzió.

Befejezésül pedig nézzük, hogy kinézetre, alakformálásra, anyagminőségre a megjelenésben, mik is a különbségek, ha ránézel vagy felpróbálod. Megdöbbentő! A bájos Anette Betté Kellow prezentálásában.

A bal oldali képen látható az igazi fűző, jobb oldalon az utángyártott verzió. Figyeld meg az anyag fényét, és a modell alakját. Ennyit az alakformálásról…

Bal oldalt az igazi fűző. Megdöbbentő a különbség. Az igazi fűzőnél nem ráncolódik az anyag, hanem szépen kisímul, az alakra. A kidolgozás és az elől lelógó szalag eltéréseit is érdemes megfigyelni.

Ugyanaz, mint a fenti, a mell részt mutatva, közelebbről. A felső az igazi fűző. Elég csak ránézni a képre, az anyag milyensége közt ég és föld a különbség. Az igazi fűzőn az anyag nem ráncolódik, az alakon szépen kisímul, és a felső, krémszínű díszítőberakás is gyönyörű kidolgozású. Ellenben a másikkal.

Összességében elmondhatjuk tehát, hogy fűzővásárlás előtt érdemes kicsit jobban körbenézni a lehetőségek között. Ha neked számít a minőség és nem csak egy pár alkalomra szeretnéd felvenni, mindenképpen egy igazi fűzőt ajánlok, mert az bizony egy örök darab.
Az pedig sokat ismételt tény, hogy az olcsón kapható, halcsontos megoldású fűzők csupán divatcélt szolgálnak, alakot viszont egyáltalán nem formálnak.
Ha alapból tökéletes darázsderekad van, bátran válaszd a hamis fűzőket, ám ha szeretnéd formálni vele az alakod, ha tetszik az a bizonyos kecses, egyenes testtartás, mindenképpen egy igazi fűzőt szerezz be.
Árban természetesen sokkal drágább az igazi fűző, de érdemes átgondolni, ha egy életen át kitart, élvezed és van alkalmad viselni, érdemes belefektetni, mert ez valóban egy örök befektetés ami megéri.

A cikk publikálhatóságáért, ötletanyagért, a képekért nagy köszönet Treacle-nek a The Lingerie Addict alapítójának, cikkírójának!
Az eredeti cikket és temérdek hasznos információt a The Lingerie Addict oldalon olvashattok!
Javaslom tegyétek ezt minél sűrűbben, mert érdemes. 🙂

Eredeti cikk: Treacle
Magyar fordítás: Ghoulina Von Royal



A szerzőről

Ghoulina
A Royal Pin-up Team alapító tagja, a Royal Pin-ups Online Magazin szerkesztője. Ízig-vérig nő, egy valódi vérbeli pin-up, aki minden aspektusát ismeri e témának. Saját bevallása szerint "nem szoktam bikiniben hegeszteni", ám már láttuk Őt harisnyatartóban, fegyverrel kezében védeni a hazát. :D

Comments

Facebook Comments

Be kell jelentkezned ahhoz, hogy hozzászólhass.